ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня

Скадовське управління водного господарства

Управління Краснознам'янської зрошувальної системи створено у 1959 році, згідно наказу Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства №307 від 17.12.2004 року “Про перейменування управлінь зрошувальних систем Іванівського районного управління водного господарства” та з 01.01.2005 року управління перейменоване на Скадовське управління водного господарства.
Скадовське управління водного господарства обслуговує водокористувачів Скадовського району з загальною площею зрошуваних земель - 38855 га.
Водозабір в систему проводиться по 15 точках водозабору: самопливна водозабірна споруда на ПК 616 Північно-Кримського каналу(ПКК), 2
насосні станції на ПК 565, ПК 633 ПКК, 12 насосних станцій від Зонального МК, 5 насосних станцій  Краснознам'янського МК.
Загальна пропускна спроможність точок водозабору - 72,46 м3/сек. З метою забезпечення водообліку та
водорозподілу на системі знаходиться 136 гідропостів, в тому числі: держсистема — 104 шт. (закрита мережа - 21 гідропост, відкрита мережа — 83 гідропости); свердловини малого зрошення — 32 шт.
Зрошувана площа, вода для якої подається насосними станціями - 23012 га, самопливом – 15843 га.
Сумарна продуктивність насосних станцій - 17,556 м3/сек., сумарно встановлена потужність - 17,593 тис.квт.

У Скадовському районі налічується 36475,5 га земель водного фонду, а саме: Краснознам'янський і Зональний магістральні канали, канали міжгосподарської зрошувальної мережі, скидні і дренажні канали, 28 ставків, 35 озер, та затоки (Джарилгацька, Каржинська та Каланчацька).
Для запобігання явищ підтоплення населених пунктів району побудовано дренажних систем загальною площею 18535,0 га, з них: 14258,0 га системи вертикального дренажу; 4277 га системи горизонтального дренажу.
На системі вертикального дренажу розташовано 113 дренажних свердловин, з них: 65 ДНС — захищають від підтоплення сільськогосподарські угіддя; 48 ДНС - захищають від підтоплення 18 населених пунктів району.
Протяжність Краснознам'янського магістрального каналу 52,187км, Зонального каналу 11,69 км, міжгосподарських зрошувальних каналів 106,325км.
Краснознам'янський магістральний канал обслуговує 18664га, зональний магістральний канал – 16007 га зрошуваних земель.
Довжина водозабірно-скидної
мережі - 248,8 км, колекторно-дренажної мережі - 101,4 км.
Основними завданнями управління є:

- Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи;
- Забезпечення у межах своєї компетентності потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах;
- Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем;
- Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідація її наслідків, організація безаварійного пропуску повені, участь в розробці та забезпечення заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від затоплення та підтоплення;
- Організація та виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань водного господарства, меліорації земель, управління, використання та відтворення  поверхневих водних ресурсів;
- Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на реконструкцію та технічне вдосконалення діючих систем;
Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного стану зрошуваних і прилеглих до них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.

Також слід відмітити, що в Скадовському районі частина територій виділена під затоплення рисових чеків.

Адреса: 75700, Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Мангубінська, 64,
тел./факс (05537) 5-33-34,
Електронна адреса: [email protected]