ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

День Дніпра

25.07.2017

У липні відзначають день Дніпра- однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну.

Саме з Дніпром пов'язана історія розвитку слов'янських народів, від витоку до гирла ця річка протікає по тери¬торії відразу трьох слов'янських держав. У природному стані довжина Дніпра становила 2285 км. Зараз, коли на річці побудований каскад водосховищ, а фарватер її в багатьох місцях випростаний, протяжність скоротилася до 2201 км. А загальна площа басейну її становить 504 тисячі квадратних кілометрів.
Більшу частину шляху (понад 981 км) Дніпро несе води по території України, найбільша й площа басейну - 291,4 тисячі км2. На українській ділянці Дніпра розта¬шовано 26 міст, у тому числі й столиця України - Київ. Не випадково українці вважають Дніпро своєї головною водною артерією: ця річка забезпечує водою близько 70 відсотків населення країни.
Хоча Новотроїцький район відділяє від Дніпра відстань у майже 100 кілометрів, ця річка відіграє важливу роль у нашому житті. Майже третина наявної у районі ріллі - 48,5 тисячі гектарів - зрошується дніпровською водою, яку подають на поля 46 насосних станцій та десятки мотопомп безпосередньо з каналів.
По території району прокладено 83 кілометри штучних русел-каналів, вони займають більш як 710 гектарів. Лише за червень на штучне дощування посівів витрачено 50,3 мільйона кубічних метрів дніпровської води - такий її обсяг навіть уявити складно. Саме завдяки зрошенню стало можливим вирощування на полях ра¬йону таких у минулому нетрадиційних для таврійських степів сільськогосподарських культур як соя, льон, гір¬чиця, коріандр, гречка, просо, рапс та інші. А рекордні урожаї озимої пшениці збільшилися до 100 центнерів на гектар, зернової кукурудзи - до 138 ц, соняшнику - до 60 центнерів. День Дніпра не вважається офіційною датою, однак традиція відзначати його в липні вже закріпилася в усіх «дніпровських» країнах. Цей день - гарна нагода звернути увагу громадськості на сучасні проблеми нашої головної річки. Оскільки влітку в нашій місцевості стає дедалі спекотніше (якщо за перше півріччя у 2015 році випало 291 мм опадів, у 2016 - 232 мм, то у нинішньому - 190 мм), потреба у воді для поливу зростає. Тож дбати про ефективне використання дніпровської води, вирішувати основні проблеми Дніпра - спільне завдання всіх укра¬їнців, мешканців нашого району - також.

 

Тетяна АНДРІЇШИНА, провідний інженер Новотроїцького управління водного господарства

Трудова Слава, 20 липня2017 року № 29