ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Відбувся Форум «Стратегія ЄС для Дунайського регіону»

01.07.2014

26-27 червня 2014 року Голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук взяв участь у ІІІ-му щорічному Форумі «Стратегія ЄС для Дунайського регіону» (м. Відень, Республіка Австрія).

У рамках Форуму відбулися пленарні сесії, конференції, тематичні виставки та презентації, на яких розглядалися питання, пов’язані з пріоритетами Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

У рамках 5 пріоритету Дунайської Стратегії щодо моніторингу екологічних ризиків, була представлена експозиція спільної українсько-угорської протипаводкової програми розвитку та співробітництва.

Під час заходу Голова Держводагентства Василь Сташук взяв участь у семінарі «План дій з питань повеней/паводків: всеосяжний план дій з прогнозування паводків, запобігання, реагування та пом'якшення наслідків для Дунайського регіону після руйнівного паводка у червні 2013 року та в останнє десятиліття» та у виставці «Пріоритетний напрям 5 на практиці: загальна транскордонна реалізація Паводкової Директиви у Верхнє-Тисайському Регіоні».

На тематичному семінарі «План дій під час паводків: Комплексний план дій для прогнозування, попередження, готовності і пом'якшення наслідків паводків для Дунайського регіону» Головою Держводагентства Василем Сташуком була представлена презентація розробленої спільної українсько-угорської протипаводкової програми розвитку для басейну Верхньої Тиси, яка відповідає цілям Дунайської стратегії щодо забезпечення протипаводкової безпеки населення та територій не тільки України та Угорщини, але й сусідніх країн басейну р. Тиса.

Програма включає три концептуальні напрямки: сучасні методи управління паводковим стоком, що передбачають активний та пасивний метод управління, автоматизоване прогнозування паводкових загроз, басейновий принцип управління водними ресурсами, що забезпечує комплексність та пріоритетність системи протипаводкового захисту.

Також, Головою Агентства Василем Сташуком під час доповіді було наголошено на необхідність впровадження комплексного транскордонного підходу у вирішенні спільних проблем, пов’язаних з водним фактором, враховуючи транскордонний характер басейнів основних річок України.

Важливою складовою реалізації спільних заходів програми залишається використання ресурсів Європейського фонду регіонального розвитку у рамках транснаціональної програми співробітництва 2014-2020 рр.

Реалізація спільної протипаводкової програми розвитку, за підтримки важелів Дунайської Стратегії (Пріоритет 5 – «Моніторинг екологічних ризиків»), сприятиме досягненню цілей розвитку держав та матиме позитивний вплив на розвиток Дунайського регіону.