Фахівці Держводагентства взяли участь у тематичному семінарі для експертів країн ГУАМ з питань управління водними ресурсами (Японія)

22-30 березня 2015 року фахівці Держводагентства взяли участь у тематичному семінарі для експертів країн ГУАМ з питань управління водними ресурсами (Японія).

У ході зазначеного семінару представники Японії представили інформацію щодо водного управління в Японії, ознайомилися з презентаціями кожної із країн ГУАМ з питань управління водними ресурсами.

Під час дискусій було відзначено наявність спільних питань для країн ГУАМ, що потребують свого вирішення – якість водних ресурсів, система реалізації моніторингу якості вод, протиповеневий захист територій, реконструкція гідротехнічних споруд та каналів тощо.

Також представники делегації ГУАМ відвідали завод з очистки вод Мізуно в Ітабаші, де ознайомились з роботою підприємства; операційний центр водопостачання м. Токіо в Бункво; центр очистки стічних вод у Касаі, де також ознайомилися з системою водоочистки і її етапами, утилізацією дегідрованого осаду для будівельних потреб (виробництво бруківки, ремонту автошляхів); греблю на р. Тона, де ознайомилися з презентацією про її роботу та оглянули гідротехнічні споруди; водоканал Мусаші, де було продемонстровано використання сучасних технологій під час реконструкції гідротехнічних споруд.

Разом з тим учасники ознайомилися з новими технологіями реконструкції та будівництва каналу без припинення подачі води водокористувачам м. Токіо.

Крім того, здійснювався обмін досвідом у сфері управління водними ресурсами, відбулися зустрічі з представниками японських державних установ, комерційних компаній, ознайомлення з роботою підприємств з водопідготовки, водоочистки та водопостачання, відвідання гідротехнічних споруд, ознайомлення з діяльністю профільних міністерств (Міністерство закордонних справ Японії, Міністерство навколишнього середовища Японії, Міністерство землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії) та використанням сучасних технологій в управлінні водними ресурсами.

З цікавих розробок варто відзначити мобільні установки з очищення вод з керамічними фільтраційними мембранами. Використання їх доцільно у населених пунктів з поганою якістю вод, на територіях, де використання централізованої очистки вод ускладнено, а також під час надзвичайних ситуацій, таких як паводки, на територіях з тимчасовими високими потребами у воді у посушливий період.

Досвід Японської Сторони з питань реконструкції каналів без зупинки водоподачі заслуговує уваги для використання в Україні.

Варто зазначити, що втрати води під час транспортування практично відсутні, що актуально для водогосподарської галузі країни, враховуючи стан зношеності обладнання та інфраструктури для водоподачі.

Отже, участь у семінарі дозволила ознайомитися з міжнародним досвідом країн ГУАМ та Японії у сфері управління водними ресурсами.

Незважаючи на різні підходи в управлінні водними ресурсами країн ГУАМ та Японії, використання сучасних високих технологій для вирішення проблемних питань забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами (водопідготовка, водопостачання і водовідведення) є дотичними сферами співробітництва.

Вечір на Азовському морі — пропонуємо відпочинок на Арабатській стрілці

За результатами обговорень було досягнуто попередніх домовленостей щодо проведення робочої зустрічі у м. Києві з визначенням можливих напрямів співробітництва з Японською Стороною (моніторинг якості вод, система спостереження за якістю, протипаводковий контроль та захист, обмін досвідом з використання технологій ремонту мережі), зокрема шляхом проведення навчальних семінарів спеціалістів, та інше.