ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Власники меліоративних трубопроводів

07.10.2016

29 вересня ц. р. проект USAID «Вода для агросектору» організував інформаційну зустріч «Модель фінансування агровиробників для проведення робіт з реконструкції та будівництва нових польових зрошувальних систем на прикладі реалізації проекту «Вода для агросектору».

У ній взяли участь й представники Новотроїцького району - голова районної ради Юрій Коцегубов і начальник управління АПК райдержадміністрації Олександр Проценко, а також експерт Європейського банку реконструкції та розвитку, представники банківських установ, які працюють на Херсонщині.
У ході засідання було озвучено плани ЄБРР щодо виділення кредитних ресурсів сільгоспвиробникам під 5 відсотків річних для оновлення матеріально-технічної бази та реконструкції зрошувальних систем. Обговорені питання запровадження фінансового інструменту «Аграрних розписок» для залучення короткострокових кредитів на поповнення обігових коштів. Даний фінансовий інструмент спрощує та здешевлює вирішення питання застави при отриманні кредитних ресурсів.
Зусилля проекту спрямовані на підвищення ефективного управління внутрішньогосподарськими зрошувальними мережами.
За словами регіонального координатора проекту «Вода для агросектору» Олексія Літкова, законодавче поле для залучення інвестицій в модернізацію систем зрошення не дає чіткого розуміння, як вести дану роботу. Однак це не завадило реалізувати на Херсонщині вісім успішних проектів будівництва нових та реконструкції існуючих внутрішньогосподарських меліоративних мереж і комунальних водопроводів, у тому числі 4 - по Новотроїцькому району. Модернізація систем зрошення відбувається там, де існують локальні структури управління і обслуговування систем водопостачання. Так, забезпечує експлуатаційні витрати на утримання магістральних водопроводів і вони є в хорошому стані. Зовсім інша ситуація в країні з польовими трубопроводами, які подають воду безпосередньо на поля. Інвестору не зрозуміло - в зоні чиєї відповідальності вони знаходяться? Хто має утримувати їх у належному стані? Один із варіантів - створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), які беруть на баланс новозбудовані в рамках проекту системи зрошення і формують тарифну політику. СОК самостійно визначає внутрішню структуру платежів і розмір плати за водопостачання. Зазначено, що тарифна політика повинна враховувати потреби на експлуатаційні витрати, проведення планових і капітальних ремонтних робіт, а також виплати за залученими зовнішніми фінансовими ресурсами для забезпечення належного водопостачання. Така формула дає можливість уникнути в майбутньому дефіциту фінансових ресурсів для проведення капітальних ремонтів та модернізацій зрошувальних систем.
Майбутнє зрошуваного землеробства безпосередньо залежить від рівня управлінської компетентності локальних громад та їх згуртованості на вирішення складних питань залучення фінансів. З цим погодилися всі учасники зустрічі. Вони домовилися продовжити консультації для поширення позитивного досвіду проекту в практичній площині, у тому числі й у Новотроїцькому районі.
Один із варіантів - створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), які беруть на баланс новозбудовані в рамках проекту системи зрошення і формують тарифну політику. СОК самостійно визначає внутрішню структуру платежів і розмір плати за водопостачання. Зазначено, що тарифна політика повинна враховувати потреби на експлуатаційні витрати, проведення планових і капітальних ремонтних робіт, а також виплати за залученими зовнішніми фінансовими ресурсами для забезпечення належного водопостачання. Така формула дає можливість уникнути в майбутньому дефіциту фінансових ресурсів для проведення капітальних ремонтів та модернізацій зрошувальних систем.
Майбутнє зрошуваного землеробства безпосередньо залежить від рівня управлінської компетентності локальних громад та їх згуртованості на вирішення складних питань залучення фінансів. З цим погодилися всі учасники зустрічі. Вони домовилися продовжити консультації для поширення позитивного досвіду проекту в практичній площині, у тому числі й у Новотроїцькому районі.
Відділ інформації

ТРУДОВА СЛАВА
6 жовтня 2016 року, №40