ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Річки Херсонщини

11.12.2014

Кількість великих, середніх і малих річок є важливим показником, який характеризує водне багатство країни. За прийнятими згідно з Водним кодексом України критеріями до категорії малих річок відносяться водотоки, які мають площу водозбору не більше 2000кв.км при умові, що річка розташована в одній фізико-географічній зоні. За довжиною водотоку до малих річок відносяться річки, довжина яких не перевищує 100 км.

Річки Херсонщини належать до басейну Чорного моря. Основною водною магістраллю є Дніпро. В межах області  він поділяється на рукави, най південнішою лівою протокою є річка Конка, або, її ще називають, Кінська. Довжина Конки 140км, площа басейну 2600кв.м. падіння 1,7м/км. Конка прокладає собі шлях в кристалічних породах Приазовської височини, де утворює глибокі долини.

            Річка Інгулець (Малий Інгул), який при впадінні в Дніпро утворює Інгулецький лиман (по стародавньому – Герос), або Малий Інгул, - найбільша права притока нижнього Дніпра. Інгулець вливається вливається в Дніпро біля с. Садово і тече в межах Українського кристалічного масиву; долина Інгульця має скелясті береги та порожисте річище. Довжина річки – 549км, площа басейну – 14460кв.км, падіння – 032м/км. При впадінні в Дніпро Інгулець розділяється на два рукави, з яких правий, основний, має довжину 0,9км, а лівий – 1,5км. Використовується Інгулець для водопостачання, зрошення, обводнення земель Миколаївської і Херсонської областей.

Біля Херсона від Дніпра відокремлюється річка Кошова, а 15км нижче він ділиться на рукави: Ольховський Дніпро і Старий Дніпро  між якими знаходиться Великий Потьомкинський острів. Біля пристані Кузьміни вони сходяться, а через 14км розгалужуються на багато рукавів, які впадають в Дніпровський лиман і поділяється на три рукави (гирла): Збур`ївський, Касперівський (Рвач) та Білогрудівський (Бакай).

На лівому березі при злитті р. Чайки, що впадає в Конку на схід від Херсона (12км) стоїть м. Цюрупинськ.