ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня

Олешківськe міжрайонне управління водного господарства


Херсонське управління експлуатації зрошувальних систем створено 22 липня 1971 року згідно наказу Херсонського облводгоспу від 05 серпня 1971 року № 137, відповідно до наказу Міністерства меліорації та водного господарства УРСР від 19 травня 1971 року № 231.
Подача води з джерела зрошування (Північно-Кримського каналу), здійснювалася як механічним підйомом, так і самопливом. Механічна подача води на площу 14174 га здійснювалася  20 зрошувальними насосними станціями загальною продуктивністю - 30,259 куб. метрів в секунду.
Херсонське управління експлуатації зрошувальних систем обслуговувало 62 господарства загальною площею зрошення на 01 січня 1973 роки - 38892 га, зокрема 18 господарств держсистеми площею - 22608 га.
У зону обслуговування ХУЕЗС входили наступні райони області:
1. Білозерський
2. Дніпровський м. Херсон
3. Комсомольський м. Херсон
4. Каховський
5. Новокаховський міськвиконком
6. Цюрупинський
7. Скадовський
З 1 січня 2005 року, згідно наказу облводгоспу № 307 від 17 грудня 2004 року Херсонське управління зрошувальних систем перейменоване в Цюрупинське міжрайонне управління водного господарства. У грудні 2016 року перейменовано в Олешківське міжрайонне управління водного господарства.
Олешківське міжрайонне управління водного господарства обслуговує: Олешківський, Білозерський райони, Дніпровський та Корабельний райони міста Херсон.
В зоні обслуговування управління знаходиться 33800 га зрошувальних земель, з них управлінням подається зрошувана вода на площу 24510 га.
Водні об’єкти в зоні дії Олешківського МУВГ займають близько 43 тис. га., в тому числи природні водотоки – 6 тис. га. Штучні водні об’єкти представлені каналами та колекторами, довжиною 38 км та займають площу близько 900 га. На балансі управління знаходиться 17 насосних станцій, 91 дренажних насосних станцій.
Водозабір здійснюється береговими та головними насосними станціями з Зонального підвідного каналу, Зонального магістрального каналу, каналу Р-1, річки Кошова, а також з Північно-Кримського каналу самопливом через водовипускні споруди. Довжина міжгосподарських зрошувальних каналів управління складає більше 29 км,  в тому числі в облицьованому руслі – майже 22 км,  на яких розташовано 32 гідротехнічних споруди. Також на балансі управління знаходиться внутрішньогосподарська меліоративна мережа, яка складається із закритих трубопроводів і дорівнює 18,3 км.
До основних функціональних повноважень управління відносяться:
- Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи;
- Забезпечення у межах своєї компетентності потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах;
- Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем;
- Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідація її наслідків, організація безаварійного пропуску повені, участь в розробці та забезпечення заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від затоплення та підтоплення;
- Організація та виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань водного господарства, меліорації земель, управління, використання та відтворення  поверхневих водних ресурсів;
- Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на реконструкцію та технічне вдосконалення діючих систем;
Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного   стану  зрошуваних   і   прилеглих  до   них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.
В зоні обслуговування Цюрупинського міжрайонного управління  водного господарства знаходиться Зональний Магістральний канал, який забезпечує зрошувальною водою два райони Цюрупинський та Скадовський. Вода в Магістральний канал подається машинним підйомом на висоту 20 м. Забір води здійснюється з Зонального Підвідного каналу. Однією з найбільш потужних насосних станцій, обслуговуючих Олешківський та Скадовський райони, є “Зональна” насосна станція, яка здійснює забір води з Північно-Кримського каналу загальною продуктивністю 17м3/с.

Адреса: 75101, Херсонська область, м.Олешки, вул.Гвардійська, 190,

тел/факс (05542) 4-58-18,

електронна адреса: [email protected]