ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня

Чаплинське управління водного господарства


Чаплинське управління зрошувальних систем засновано 01 лютого 1965 року на підставі наказу Херсонського облводгоспу від 26 січня 1965 року №26 та у відповідності з наказом Держземводгоспу УРССР від 20.01.1965р. №35.
З 1 січня 2005 року Чаплинське управління зрошувальних систем перейменоване у Чаплинське управління водного господарства наказами Держводгоспу України від 10.12.2004 № 315 та Херсонського облводгоспу від 17.12.2004 № 307.
На сьогодні водогосподарсько-меліоративний комплекс, який обслуговує Чаплинське управління водного господарства знаходиться на території Чаплинського району.
На території Чаплинського району розташована частина затоки озера Сиваш, яке має загальну площу 11,638 га. і знаходиться на адміністративних територіях 5 сільських рад. Ставків та штучних басейнів в районі налічується  62 шт., загальною площею – 375,62 га., одне водосховище площею 80,7га.та річка Каланчак має площу 20,3га. В с.Строганівка Чаплинського району знаходиться криниця.
Площа зрошуваних земель у Чаплинському районі складає -50330 га, в тому числі з механічним  водопідйомом - 42034га., самопливом - 8296 га.
Джерелом зрошення системи є Каховський магістральний канал. Водорозподіл здійснюють розташовані на системі 59 гідропостів. Водооблік проводиться сучасними електронними приладами обліку води УВР що забезпечують оперативний збір інформації з віддалених лічильників за допомогою GSM модемів.
Полив здійснюють 32 насосні станції зрошення, їх сумарна потужність складає 52,7 тис.кВт. Сумарна продуктивність насосних станцій - 35,6тис.м3\с. Протяжність каналів міжгосподарської системи 106км, на якій розміщені 39 гідротехнічних споруд.
Протяжність колекторно-дренажної мережі становить 188км. 13свердловин вертикального дренажу та 3 насосних станції  горизонтального дренажу, одна станція перекачки ДНС «Захід-схід».
Основними завданнями  Управління є:
Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи;
Забезпечення у межах своєї компетентності потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах;
Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем;
Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідація її наслідків, організація безаварійного пропуску повені, участь в розробці та забезпечення заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від затоплення та підтоплення;
Організація та виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань водного господарства, меліорації земель, управління, використання та відтворення  поверхневих водних ресурсів;
Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на реконструкцію та технічне вдосконалення діючих систем;
Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного   стану  зрошуваних   і   прилеглих  до   них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.


Адреса: 75200, Херсонська обл., смт. Чаплинка, вул. Військова, 2
тел. (05538) 2-12-37, e-mail:[email protected]